آخرین خبرها

اماکن تاریخی و دیدنی

امام زادگان یاسر و ناصر

امام زادگان یاسر ناصرناصر و یاسر از فرزندان موسی بن جعفر (ع) می باشند. از مشهد که به سمت طرقبه حرکت می کنیم از سمت راست جاده ای به سمت روستاهای خوش آب و هوای حصار گلستان و ازغد منشعب می شود. مزار این دو در اوایل این جاده قرار دارد.

سنگ خواهر برادر

بعد از رودخانه دهبار در دامنه کوهی مشرف به کال حرزو دو سنگ سیاه در کنار هم قرار دارد و بیانگر افسانه ای کهن است که در این افسانه آمده که برادر و خواهری از چنگ ستم حکومتیان به این مکان پناه برده و به فرمان پروردگار پنهان شده اند.

بند گلستان

بندگلستان

یکی از بندهای تاریخی استان خراسان است که در 8 کیلومتری غرب مشهد بر روی رودخانه گلستان احداث شده است. این بند هم اکنون از محل های دیدنی و توریستی شهر مشهد به شمار می رود. بند گلستان از آثار دوره ی تیموری است. از عمر این بنا حدود 500 سال می گذرد ولی متأسفانه به علت عدم نگهداری مناسب، دیواره های اصلی سد ترک هایی برداشته است که ذخیره آب در آن به نوعی خطرناک است.

سنگ کمر بسته

ساختمان بنا شده بر روی سنگ کمربسته

یکی از مکان هایی است که اهالی برای انجام نذر و نذورات خود به آن جا می روند. در صحت و سقم  مطالب و داستان هایی که برای این سنگ ها روایت می شود تحقیق دقیقی انجام نگرفته است اما آنچه مسلم است مردم و اهالی طرقبه و روستاهای اطراف به این محل اعتقاد عجیب و خاصی دارند.

کمر مقبولا

کمرمقبولا

در فاصله سه کیلومتری شهر طرقبه منطقه زیبایی است به نام کمرمقبولا که وجود سنگ های عظیم و حیرت انگیز با اشکال و نقوش مختلفی از حیوان و انسان، آن منطقه را منحصر به فرد کرده است.

باغ پونه

8

بازار بعثت طرقبه

19

دره داغستان

1

دره ارغوان

19

روستای کنگ ماسوله خراسان

2

غار مغان9

مسجد روستای ازغد

Untitled-1

طبیعت زیبا

1

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>