آخرین خبرها

حضور فرماندار در پخش زنده ی برنامه رادیویی رهاورد از «کنگ»

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بینالود( طرقبه شاندیز)،بامداد سه شنبه 13 امرداد 1394 سید حسن حسینی – فرماندار ارجمند شهرستان بینالود –  به همراه مهندس قره باغی – بخشدار طرقبه – و جناب متین فر – ریاست سازمان میراث فرهنگی شهرستان – در برنامه رادیویی «ره آورد» که به صورت زنده از روستای «کنگ» به معرفی جاذبه های گردشگری این روستای کهن پرداخته بود شرکت کرده و گفت:

روستای کنگ از گذشته تا امروز خاستگاه ادبا و عرفای زیادی بوده و ولایتمداری و پایبندی به دین مبین اسلام در لحظه لحظه زندگی مردم شریف این روستا به وضوح قابل رویت است.

ContentImages_73049

فرماندار شهرستان طرقبه شاندیزافزود:

قدمت کنگ از روستای ماسوله به مراتب بالاتر بوده و به اشتباه گروهی این روستای زیبا را ماسوله خراسان می نامند که در اصل ماسوله را باید کنگ گیلان نامید.
وی تصریح کرد:

متاسفانه به کنگ در حد نام و شهرتش خدمات رسانی انجام نگردیده و مردم این منطقه با مشکلاتی از قبیل راه ،آب ،گاز و مسائل این چنینی که جزو حقوق اولیه هر شهروندی است دست و پنجه نرم می کنند که در جلساتی که طی چند ماه گذشته برگزار و رسیدگی به تمام این مشکلات به مسئولین امر گوشزد شد.

وی تاکید کرد:

با توجه به بافت تاریخی وبه دلیل جلوگیری از ایجاد خسارت به بناهای تاریخی عملیات خدمت رسانی  با سرعت کمی پیشرفت می کند که همین موضوع موجب نارضایتی عده ای از روستائیان گردیده که از مردم انتظار صبر و شکیبائی بیشتری داریم تا با یاری خداوند ضمن حفظ داشته های تاریخی خدمت رسانی مناسب با شان بالای مردم این روستا صورت پذیرد.

ContentImages_73050

درباره‌ی مجتبا نبی زاده

مهندس معمار، پیمانکار ساختمان و طراح داخلی، شاعر و نویسنده، فعال گردشگری و برگزارکننده ی تورهای یکروزه ی کنگ، مدیر رستوران بزرگ «کنگ کهن»، مدیر وبسایت «کنگ کهن»، سرپرست گروه «رفتگران طبیعت کنگ»، عضو انجمن مدیران «سمن»(NGO)های استان خراسان، عضو NGOهای «رفتگران طبیعت خراسان» ، «نیکوکاران مشهد» ، «جمعیت امام علی» ، «فرشتگان فراموش شده» ، «محیط زیست خراسان» و ... و دهیار روستای «کنگ».

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>