آخرین خبرها

گیاهان دارویی

1212پوشش گیاهی شهرستان تحت تأثیر رشته کوه بینالود و همچنین میزان بارندگی سالانه قرار دارد . با توجه به سطح ارتفاع از دریا که پایین ترین نقطه آن 1250 متر و بلندترین نقطه 3211 متر در این شهرستان می باشد باعث شده تا تنوع گیاهی بسیار خوبی در سطح شهرستان پدیدار گردد ، دراین تنوع گیاهی گیاهان دارویی به واسطه درمان بعضی از بیماری های خاص از جایگاه ویژه ای در بین مردم برخوردار هستند.

طبق بررسی های بدست آمده سهم خراسان رضوی از صادرات گیاهان دارویی در سه ماهه ابتدای سال 1390 چیزی معادل 270 هزار دلار درآمد زایی داشته است، این حجم صادرات گیاهان داروئی می تواند امید بخش برای شهرستان به لحاظ گیاهان داروئی و حجم بالای آن باشد. بطور کلی گیاهانی که در سطح این شهرستان امکان کاشت و تولید آن وجود دارد بسیار زیاد است. لازم به ذکر است که به واسطه داشتن گیاهان داروئی متنوع و همچنین درخواست های بسیار زیادی از اقصا نقاط کشور می توان در این بخش نگاه ویژه ای داشت، تولید و فرآوری گیاهان داروئی و عرضه مستقیم آن به بازار راهی است تا بتوان به اقتصاد شهرستان کمک کرد و از حالت تک محصولی به سمت و سوی رونق اقتصادی و شناخت ظرفیت ها و معرفی آن به دیگران حرکت کرد، تولید، جمع آوری و عرضه گیاهان داروئی از توانمندی های نهفته شهرستان است که باید با یک مدیریت صحیح و اصولی به شکل شغل درآمده و مورد استفاده مردم قرار گیرد .

درباره‌ی بخشداری طرقبه

یک نظر

  1. سلام
    اگر مطالب پارگراف بندی شود خوب است
    این کار از خستگی چشم به دلیل یکنواختی خطوط جلوگیری می کند.
    گذاشتن عکس مرتبط نیز ( هرچند مربوط به خود آن محل نباشد) نتیجه بهتری دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>