آخرین خبرها

چوب و مبلمان

slider3

از دلایل پیشرفت هر صنعت در یک منطقه خاص می توان به  وجود مواد اولیه جهت کار ، وجود نیروی کار ، راه های دسترسی ، وجود بازار عرضه محصولات تولیدی و غیره اشاره کرد. خوشبختانه شهرستان طرقبه شاندیز تمام این ویژگی های مورد نیاز تولید و عرضه صنعت چوب را داراست . وجود درختانی چون چنار ، گردو ، سپیدار ، اشن و … در سطحی معادل 3797 هکتار از اراضی شهرستان این قابلیت را به وجود آورده است . این صنعت از گذشته های دور به صورت سنتی و پراکنده در بین اهالی شهرستان رواج داشته است . یکی از مراکز اولیه تولید صنایع چوبی به صورت صنعتی و پیشرفته کارخانه مبل دقت است . این کارخانه در سال 152 در زمینی به مساحت 2 هکتار و زیربنایی حدود 10000 متر مربع در انتهای روستای ویلاشهر جنب پارک وکیل آباد احداث گردید . البته کارخانجات متعدد دیگری که به چوب بری مشغول بودند در سطح شهرستان به چشم می خورد . این کارگاه ها حتی قبل از ورود صنعت برق در این شهرستان رواج داشته است . درختان قطور و بزرگ با نیروی انسانی الوار و به قطعات کوچکتر جهت تولید صنایع چوبی تبدیل شده است.

منطقه شانديز و به ويژه روستاي ويراني، يکي از معدود مناطق کشور است که از توانمندي بالايي در صنعت مبلمان برخوردار مي باشد. از يک سو، وجود نزديک به ٥٠٠ بنگاه توليدي در منطقه ، نمايانگر توان بالاي اين صنعت در توليد ثروت و اشتغال زايي در منطقه مي باشد و از سوي ديگر، قرار داشتن بازار مبل مشهد در حاشيه جاده مشهد- شانديز قابليت جذب بخش بزرگي از خريداران مبلمان استان را داراست.

درباره‌ی بخشداری طرقبه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>