آخرین خبرها

مطالب خواندنی و سرگرمی

«سیزده» عدد خوشبختی؛خانواده ی سیزده نفری در «کنگ»

IMG_20150809_164517

«سیزده» عدد خوشبختی؛خانواده ی سیزده نفری در «کنگ»   در جاده ی پر پیچ و خم کوهستانی پس از روستای 3000 ساله ی «کنگ» شش-هفت کیلومتر که از «قلعه نو» دور شوی، میان دره ای سرسبز ، مبهوت خنده های پرشور و نشاط خانواده ای می شوی که «خواستن» را توانسته اند. «مهدی بهرامپور» فرزند زنده یاد امجد بهرامپور، زاده ... بیشتر بخوانید »

گزیده نام های ایرانی

گنجینه ی نام های ایرانی

برگزیدن نام برای فرزند ، از مهمترین وظایف پدر و مادرهاست و بسیارند پدر و مادرهای ایرانی ، که دنبال نام ایرانی زیبا برای فرزتدان شون هستند. و از آنجایی که ما (پدر و مادرهای ایرانی) بیشتر روی حروف آغازین (و گاه پایانی) نام ها حساس هستیم، این گزیده را بر پایه ی حروف الفبا چیده ام. این «گزیده نام ... بیشتر بخوانید »

آشنایی با تاریخ کهن روستای «کنگ»

کنگ کهن

کم نیستند آبادی های کهن و سالخورد، با زیبایی ها و یادگارهای دیرین، که ما مردم «تروغبذ» می توانیم به داشتن شان، گردن فراز آریم و بر خود ببالیم. یکی از این یادمان های کهن ، روستای زیبا و باستانی «کنگ» است. آشنایی با تاریخ کهن روستای «کنگ»، آشنایی با پیشینه و دیرینه ی خود ما و پاسداشت یادگار ارزشمند ... بیشتر بخوانید »

ورزش و بيماران ديابتي

دیابت و ورزش

فعالیت ورزشی از راه افزایش چگالی پروتئین ناقل گلوکز بر روی سارکولما که مستقل از انسولین است برداشت گلوکز از سوی عضله اسکلتی را افزایش می‌دهد و بدین ترتیب حساسیت به انسولین را زیاد می‌کند. تأثیر ورزش بر مقاومت گلوکز 1- ورزش میزان حساسیت به انسولین را بالا می‌برد فعالیت ورزشی از راه افزایش چگالی پروتئین ناقل گلوکز بر روی ... بیشتر بخوانید »

ملا علی مایانی

Mayan 01

ملا علی مایانی مزار شیخ ابوعلی مایانی که به القاب «رضی الدین» و «علاءالدین» و «ابو علی» شهرت دارد بر بالای کوهی در مجاورت روستای مایان علیا واقع است. وی از عرفا و صلحا و مشایخ قرن هشتم هجری است که با عرفای مشهور خراسان همچون: «بابا محمود طوسی» در روستای ویرانی و با «شیخ عمر ابردهی» پدر شیخ حافظ ... بیشتر بخوانید »

شعری از «مجتبا نبی زاده» (دهیارکنگ) در شادباش«مبعث»

روز بزرگ «مبعث» بر همه مسلمانان و خداجویان فرخنده باد. شعری از «مجتبا نبی زاده» (دهیارکنگ) پیشکش همه دوستداران و عاشقان محمد(درودخدابراووخاندانش) : «مهر تابان در میان انبیا»   ای محمد(ص) خاک پایت سرمه ی چشمان ما ای محمد(ص) مهر رویت آتشی برجان ما   ای محمد(ص) مهر تابان در میان انبیا روشنی تنها تویی ، خورشید نورافشان ما   ... بیشتر بخوانید »

شكست عاطفي

000

درخانواده ما رسم ندارند به عروس رو بدهند. من و برادرانم در جمع خانوادگي با همسر خودخيلي جدي برخورد مي كنيم. اصلا بد مي دانيم كه حتي در جمع با اسم كوچك همسر خد را صدا كنيم. شريك زندگي ام هميشه از اين بابت گله مند بود. خودم هم از اين وضعيت راضي نبودم، اما جلوي برادرانم نمي خواستم كم ... بیشتر بخوانید »

غفلت هاي شبانه

سرقت

پرده اول: ساعت 21 شب گذشته بود كه جوان 22 ساله از ميدان امام حسين (ع) مشهد سوار يك خودروي پرايد شخصي سفيد رنگ شد. مجيد عجله داشت و مي خواست زودتر خودش را به خانه برساند. اما در مسير صدمتري كمربندي ،راننده 30 ساله كه كاپشن چرمي قهوه اي به تن داشت به مسير فرعي پيچيد. دو سرنشين ديگر ... بیشتر بخوانید »

اگر خدا بخواهد

انشالله

حتماً شما هم با افرادي برخورد کرده ايد که وقتي مي گويند فردا فلان کار را انجام مي دهم، فوراًمي گويند: «ان شاالله» و شايد شما هم يکي از اين افراد باشيد. اما نمي دانم توجه داشته ايد که اين يک توصيه قرآني است و خداوند در آيه 23 و 24 سوره مبارکه کهف به پيامبر اکرم صلّي الله عليه ... بیشتر بخوانید »